Genel Bilgi


1970’li yılların ortalarından başlayarak aile büyüklerinin uğraş alanı olarak seçtikleri akaryakıt sektörünü, temelden öğrenen Fuat YALVAÇ 1990’lı yıllara gelindiğinde kendi işletmelerini kurarak akaryakıt sektöründe ticari faaliyete başlamıştır. “YALVAÇLAR” adı altında 1990’lı yılların sonlarına doğru iş hacmini arttıran Fuat YALVAÇ şirketleşmeye başlamıştır. Akaryakıt üzerine başlayan bu yolculuğa bugün Akaryakıt Dağıtım, Madeni Yağ Petrokimya, İthalat İhracat, Gemicilik, Denizcilik, İnşaat, Lojistik, Otomotiv, Gıda ve Enerji gibi alanlar da eklenmiştir. YALVAÇLAR GROUP bünyesinde 10’dan fazla şirket barındırmakta ve yıllık cirosu 350.000.000,00 TL’yi geçmektedir.


Faaliyet Alanlarımız…


Akaryakıt ve Lojistik


YALVAÇLAR GROUP bünyesinde bulunan şirketlerden ilki Yönetim Kurulu Başkanı Fuat YALVAÇ tarafından akaryakıt işi üzerine kuruldu. Daha sonra İzmir’de YALVAÇLAR adı altında ikinci akaryakıt şirketini kuran Fuat YALVAÇ Türkiye geneline açılmaya karar verdi. YALVAÇLAR ülke genelinde istasyon sayısını hızla arttırarak 20’e çıkarmayı başardı. 2005 Yılından bu yana Türkiye genelinde birçok Kamu Kurumunun ihalesini kazanan GROUP bu ihalelerin tamamını başarıyla sonuçlandırmıştır. Akaryakıt ticaretinin yanı sıra akaryakıt taşımacılığına da önem veren GROUP son model araçlarla filosundaki tanker sayısını 80’e çıkarmayı başardı. Birçok Kamu Kurumu, Dağıtım Şirketi ve TÜPRAŞ’ın Türkiye geneline yakıtlarını taşımış ve verdiği güven ve kaliteli hizmetle bu alanda da Marka olmayı başarmıştır. GROUP Akaryakıt perakende satışı ve taşımacılığında kazanılan tecrübe ve özgüvenle bu sektörde Dağıtım Şirketi olarak  “PACIFIC” markası altında hizmet vermeye başlamıştır. Çok şık dizayn ve görünümüyle sektördeki diğer istasyonlardan ayrılan PACIFIC İstasyonları güler yüzlü ve kaliteli hizmet anlayışı ile de müşterilerinin yüzünü güldürmeyi amaçlamaktadır. PACIFIC Dağıtım Hizmetinin yanı sıra Aliağa’da inşasına başlanacak olan 73.000 Tonluk dev Depolama Tesisi ile de 2012 yazından itibaren Akaryakıt Depolama hizmeti vermeyi de amaçlamaktadır.


İnşaat ve Gayrimenkul


GROUP ekonomik ve ticari hayatta çok önemli bir paya sahip olan İnşaat Sektöründe de boy göstermektedir. Metro, Tünel, Alt Yapı, vb işlerle ilgili olarak birçok Kamu Kurumu ihalesine katılan GROUP bunlardan bazılarını kazanmış, uhdesinde kalan ihalelerden bir kısmını başarı ile tamamlamış ve süresi içinde teslim etmiş, diğerlerinde ise çalışmalar başarılı ve düzenli bir şekilde devam etmekte ve süresi içinde tamamlanarak teslim edilmesi planlanmaktadır. GROUP bünyesinde bulunan İnşaat şirketleri İş Merkezleri ve Plaza inşaatları da yapmaktadır. GROUP Aliağa’da inşa edilecek olan kendisine ait Akaryakıt Depolama Tesisi’nin inşaatını da bünyesindeki inşaat şirketlerine yaptırmayı planlamaktadır. Ayrıca yakın bir zamanda konut ve sosyal tesisleri de içinde barındıran bir Yaşam Kompleksi inşa etmeyi planlayan GROUP, bu yönde çalışmalar başlatmıştır


Otomotiv  


GROUP Piyasanın vazgeçilmez sektörlerinden biri olan Otomotiv sektöründe de yatırımlar yapmıştır. Çelik Motor bayisi olarak Van’da modern ve geniş bir alan üzerinde kurulu Otomotiv Satış ve Servis İstasyonu bulunan GROUP, İzmir’de de Ford Yetkili Servisi olarak hizmet vermektedir. Otomotiv Satış ve Servis İstasyonları ve Marka yelpazesini artırmak isteyen GROUP bazı Otomotiv şirketleri ile görüşmeler yapmaktadır. GROUP, başta İzmir olmak üzere birçok illerde Otomotiv Servis ve Satış İstasyonu zincirleri açmayı planlamaktadır.
Sonuç olarak


YALVAÇLAR GROUP

  1. Akaryakıt Dağıtım Pazarlama ve Depolama
  2. Madeni Yağ ve Petro Kimya, İthalat ve İhracat
  3. Lojistik
  4. İnşaat ve Gayrimenkul
  5. Tersanecilik – Gemi İnşası, Gemi İşletmeciliği, Gemi Sökümü
  6. Otomotiv Satış ve Servis
  7. Gıda
  8. Enerji

Gibi faklı sektörlerde emin adımlarla kendi hedefleri doğrultusunda ilerlemektedir. Bünyesinde 500’ü aşkın kişi çalıştıran GROUP, ülke ekonomisini de katkı sağlamaktadır. Son yıllarda GROUP Şirketleri bazında yüksek oranda vergi ödemesi de bunun bir göstericisidir.


GROUP’un hedefi ise 2015 yılına kadar, özellikle yoğun rekabetin yaşandığı Akaryakıt, Gemicilik ve Denizcilik sektöründe aranan Marka olmaktır. Yatırımlarını hedefleri doğrultusunda yapan GROUP genç ve dinamik Yönetim ve çalışanları ile sağlam ve emin adımları ile hedeflerini gerçekleşme yolunda hızla ilerlemektedir.